top of page

hakkımızda

Saint-Benoît'lılar Derneği; Saint-Benoît camiasını bir arada tutmak ve üyelerin bağlarını koruyup, güçlendirmek amacıyla 1985 yılında kurulmuştur. Aidiyet duygusunu aşılamak, yeşertmek ve güçlendirmek hedefiyle hareket eden dernek; üyeler arası bilgi paylaşımını, iş birliğini ve dayanışmayı artırma amaçlı faaliyetler gerçekleştirmektedir.

Başkanın Mesajı

murat gülal.jpg

Değerli Saint Benoit Ailesi,

Bugün gerçekleşen genel kurul sonrası huzurlarınıza Saint Benoit'lılar Derneği Başkanı olarak gelmekten gurur ve mutluluk duyuyorum.

 

Yönetim Kurulu'nu oluşturan arkadaşlarımla birlikte ülkemizin en köklü camialarından birisi olan lisemizin mezunlar derneğinin çağı yakalayacak anlayışla hak ettiği prestij ve kurumsallığa kavuşması hedefiyle yola çıktık. 

 

Yepyeni vizyonumuzla bu yapının oluşabilmesi için sadece iş insanlarımız, sporcularımız, hukukçularımız, doktorlarımız değil en yeni mezunumuzdan en yaşlı mezunlarımıza kadar her bir mezunun varlığı, birlikteliğimizi ve bağlılığımızı güçlendirecek ilk unsurdur. Bu bağlamda sizlerin de destek ve katkılarıyla iletişimimizi en iyi şekilde oluşturup bütün Saint Benoit'lılara ulaşacağız.

 

Aynı mantalite, kalite anlayışı, analitik düşünce yapısına sahip, birbirlerini çok iyi anlayabilecek bireylerden oluşan camiamızın bütünlüğünü oluşturmak, sizlerin destekleriyle bizim görevimizdir. 

Ülkemizin en köklü kurumlarından birisi olan lisemize yakışır bir mezunlar derneği olmak için ilk işimizin üye yapılanmasını sağlıklı bir iletişimle oluşturmak olduğunun bilincindeyiz. Bu yapı için uğraşacağız. 

2005 yılı ve sonrası mezunlarımız, yaklaşık 15-20 yıllık sürede sizlere ulaşan, yol gösteren veya sizleri mezunlar derneğinin bir parçası olmaya teşvik eden olmadı veya şartlar oluşmadı. Şu sürelerde öğrencisiniz veya hayatınızın öğrencilik sonrası en yoğun dönemlerindesiniz. Bu döneminizde iş hayatınızda ve cemiyet ortamlarında her zaman size destek olacak derneğimize, sizi üye olmaya davet ediyorum. Bu bir prestijdir, paylaşımlarınızın karşılık bulacağı ailedir. Sizlerin enerjisi bizlere güç veriri. 

Kendi yaş grubum civarındaki 35-50 yaş aralığındaki kardeşlerim, çok hızlı gelişen bu genel kurul sürecinde sizlerden aldığım destekler için hepinize çok teşekkür ederim. Üyeliklerinizi kaldığı yerden daha sağlıklı bir şekilde oluşturarak hep beraber dernek yapılanmasına başlıyoruz.  

Ve camia büyüklerimiz, hayatı kendinize, etrafınıza ve insanlığa en güzel şekilde yorumlama birikimine sahip ablalarımız abilerimiz. Sizlerin açtığı kulvarları geliştirerek, sizlerin izlerinizi en doğru yerlere yine sizlerin destekleriyle taşıyacağız. Sizlerin varlığı bizim için çok önemli. 

Bu dernek benim için, içinde bulunmaktan her an mutlu olduğum, gençliğimi bana yaşatan, ait olduğumdan emin olduğum bir yapıdır. Herkesin hissiyatı farklıdır ama iyisiyle kötüsüyle yaşadıklarımız Saint Benoit Lisesi'nin bizim bir kimliğimiz olduğu gerçeğini değiştiremez. Bu köklü kurumda aynı veya farklı zamanlarda buluşmuş bizlerin derneği, en iyi olmayı hak eder. 

Hepinizi tüm samimiyetimle saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Murat Gülal '94

5 Aralık 2021

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu 

1 - Murat Gülal (Başkan) '94

2 - Nilay Pakkan Koç '94

3 - Banu Bulut '94

4 - Didem Üçok Alakavuk '95 

5 - Doğan Kospançalı '91

6 - Alev Kadıoğlu Güneri '96

7 - Ayşegül Tansen '98

8- Esra Ceylan '00

9- Sertan Bastacıoğlu '93

10- Mert Üçok '02

Denetleme Kurulu 

1 - Barış Yanbol '94

2 - Ahmet Yalçın '95

3 - Elif Şamlıoğlu '08

4- Nadya Lokmagöz

5- Barbaros Büyükakkan '95

6- Pelin Yargan '95

bottom of page